VLetenky

Egypt s Niki za 139 EUR

Marsa Alam
Prímorské letovisko Marsa Alam na juhu (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Last minute ponuku ku Červenému moru majú šancu využiť predovšetkým flexibilnejší cestovatelia vo forme charterových leteniek s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Red Sea Riviera sú k dispozícii za 139 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 9. júna a návratom z Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 16. júna 2016 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 139 EUR (09.06.-16.06.2016)

Egypt

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia zrejme impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky uvádzané pozoruhodnosti sú však položené v Káhire alebo v jej blízkom okolí a sú z Marsa Alam pomerne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajuplné Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore, alebo svetoznámy chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Marsa Alam, situovanom pri nádhernom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) zhruba 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, narazíte na výborné podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Vcelku ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú aj jedinečné národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú možnosť objavovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z alternatív sa núka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už takisto obnovená). Ďalšou existujúcou variantou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0