VLetenky

Egypt s Niki od 84 EUR

Marsa Alam
Prímorské letovisko Marsa Alam na juhu Egypta (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Pútavú ponuku priamych letov zo strednej Európy “za teplom” majú možnosť využiť najmä pohotovejší cestovatelia v podobe charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin k pohodovému Červenému moru do príjemného egyptského mesta Marsa Alam (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Marsa Alam v malebnej oblasti Red Sea Riviera sú k dispozícii za 84 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 17. decembra (štvrtok) a návratom z egyptského letoviska Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 24. decembra 2015 (štvrtok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie leteniek (za 89 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 13. decembra (nedeľa) a návrat z Hurghady (HRG) o 7 (14) dní neskôr, t.j. dňa 20. (27.) decembra 2015 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 84 EUR (17.12.-24.12.2015)
Viedeň – Hurghada za 89 EUR (13.12.-20.12.2015 / 13.12.-27.12.2015)

Egypt

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú pravdepodobne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky uvádzané špeciality sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a sú z Marsa Alam relatívne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza mysteriózne Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore, alebo legendárny chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri prekrásnom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, natrafíte na vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Celkom ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú i unikátne národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Tajuplný Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie ladení cestovatelia majú šancu odhaľovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z variánt sa ponúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už taktiež obnovená). Ďalšou existujúcou alternatívou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0