VLetenky

Egypt s Niki od 77 EUR

Marsa Alam
Prímorské letovisko Marsa Alam na juhu krajiny (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Lákavú ponuku s možnosťou privítania Nového roku v teplejšom podnebí majú šancu využiť hlavne pohotovejší cestovatelia v podobe charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin k pohodovému Červenému moru do malebného egyptského mesta Marsa Alam (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Marsa Alam v príjemnej oblasti Red Sea Riviera sú k dispozícii za 77 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 31. decembra 2015 a návratom z egyptského letoviska Marsa Alam (RMF) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 14. januára 2016 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie leteniek (za 95 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 3. januára a návrat z Hurghady (HRG) o 11 dní neskôr, t.j. dňa 14. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 77 EUR (31.12.2015.-14.01.2016)
Viedeň – Hurghada za 95 EUR (03.01.-14.01.2016)

Egypt

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia zrejme impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky uvádzané pozoruhodností sú však položené v Káhire alebo v jej blízkom okolí a sú z Marsa Alam pomerne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajuplné Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore, alebo preslávený chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Marsa Alam, situovanom pri nádhernom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) zhruba 300 km na juh od (oveľa známejšej) Hurghady, naďabíte na výborné podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Vcelku ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú aj jedinečné národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú príležitosť objavovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z alternatív sa núka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už takisto obnovená). Ďalšou existujúcou variantou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0