VLetenky

Egypt s Niki od 67 EUR

Marsa Alam
Prímorské letovisko Marsa Alam na juhu (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Pútavú ponuku s možnosťou úniku zo stredoeurópskej zimy za teplejším podnebím majú príležitosť využiť najmä flexibilnejší cestovatelia vo forme charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin k Červenému moru do egyptského mesta Marsa Alam (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Marsa Alam v oblasti Red Sea Riviera sú k dispozícii za 67 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 11. februára a návratom z egyptského letoviska Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 18. februára 2016 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmerných leteniek (za 75 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 18. februára a návrat z Marsa Alam (RMF) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 3. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 67 EUR (11.02.-18.02.2016)
Viedeň – Marsa Alam za 75 EUR (18.02.-03.03.2016)

Egypt

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú pravdepodobne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky uvádzané špeciality sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a sú z Marsa Alam relatívne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza mysteriózne Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore, alebo legendárny chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri prekrásnom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, natrafíte na vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Celkom ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú i unikátne národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Tajomný Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú možnosť odhaľovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z variánt sa ponúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už taktiež obnovená). Ďalšou existujúcou alternatívou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0