VLetenky

Egypt s Niki od 54 EUR

Marsa Alam
Juhoegyptský Al-Qusayr ležiaci v okolí letiska v Marsa Alam (foto: Chris Barnes/Flickr/CC BY 2.0)

Pútavú ponuku priamych letov zo strednej Európy “ku vode” majú možnosť využiť najmä pohotovejší cestovatelia vo forme charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin k pohodovému Červenému moru do príjemného egyptského mesta Marsa Alam (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Marsa Alam vo vynikajúcej oblasti Red Sea Riviera sú k dispozícii za 54 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 18. júna (štvrtok) a návratom z egyptského letoviska Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 25. júna 2015 (štvrtok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 54 EUR (18.06.-25.06.2015)

Egypt

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú pravdepodobne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky uvádzané špeciality sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a sú z Marsa Alam relatívne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajuplné Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore, alebo svetoznámy chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri prekrásnom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, natrafíte na excelentné podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Celkom ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú aj unikátne národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie ladení cestovatelia majú možnosť odhaľovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z variánt sa ponúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už tiež obnovená). Ďalšou existujúcou alternatívou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0