VLetenky

Egypt s Niki od 139 EUR

Marsa Alam
Príťažlivé letovisko Marsa Alam na úplnom juhu Egypta (foto: Francesco Sgroi/Flickr/CC BY 2.0)

Lákavú ponuku priamych letov zo strednej Európy “ku vode” majú šancu využiť hlavne flexibilnejší cestovatelia v podobe charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin k príjemnému Červenému moru do pohodového egyptského mesta Marsa Alam (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Marsa Alam vo výbornej oblasti Red Sea Riviera sú k dispozícii za 139 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 23. júla (štvrtok) a návratom z egyptského letoviska Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 30. júla 2015 (štvrtok) – (last minute) ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 139 EUR (23.07.-30.07.2015)

Egypt

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia zrejme impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, excelentné Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky uvádzané pozoruhodnosti sú však položené v Káhire alebo v jej blízkom okolí a sú z Marsa Alam pomerne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza mysteriózne Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore, alebo preslávený chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Marsa Alam, situovanom pri nádhernom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) zhruba 300 km na juh od (oveľa známejšej) Hurghady, narazíte na vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Vcelku ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú aj jedinečné národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Tajomný Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú príležitosť objavovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z alternatív sa núka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už tiež obnovená). Ďalšou existujúcou variantou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0