VLetenky

Egypt s Niki od 124 EUR

Red Sea Riviera
Príťažlivé letovisko Marsa Alam na úplnom juhu Egypta (foto: Francesco Sgroi/Flickr/CC BY 2.0)

Lákavú ponuku priamych letov zo strednej Európy “ku vode” (s teplotou 22 °C) či za teplejším podnebím (taktiež 22°C) majú šancu využiť (na vrchole stredoeurópskej zimy) hlavne flexibilnejší cestovatelia v podobe charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin k príjemnému Červenému moru do pohodového egyptského mesta Marsa Alam (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Marsa Alam v grandióznej oblasti Red Sea Riviera sú Vám k dispozícii za 124 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 22. januára (štvrtok) a návratom z egyptského letoviska Marsa Alam (RMF) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 5. februára 2015 (štvrtok) – (last minute) ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 124 EUR (22.01.-05.02.2015)

Egypt

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia zrejme impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky uvádzané pozoruhodnosti sú však položené v Káhire alebo v jej blízkom okolí a sú z Marsa Alam pomerne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza mysteriózne Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore, alebo preslávený chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Marsa Alam, situovanom pri nádhernom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) zhruba 300 km na juh od (oveľa známejšej) Hurghady, naďabíte na vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Vcelku ľahko prístupné z tohto egyptského mesta sú aj jedinečné národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Tajuplný Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie ladení cestovatelia majú príležitosť objavovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z alternatív sa núka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už tiež obnovená). Ďalšou existujúcou variantou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0