VLetenky

Egypt s Niki od 109 EUR

Marsa Alam
Egyptský Al-Qusayr ležiaci v okolí letiska v Marsa Alam (foto: Chris Barnes/Flickr/CC BY 2.0)

Lákavú ponuku priamych letov zo strednej Európy “ku vode” majú možnosť využiť hlavne pohotovejší cestovatelia v podobe charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin k príjemnému Červenému moru do pohodového egyptského mesta Marsa Alam (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Marsa Alam v excelentnej oblasti Red Sea Riviera sú k dispozícii za 109 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 25. júna (štvrtok) a návratom z egyptského letoviska Marsa Alam (RMF) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 9. júla 2015 (štvrtok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 109 EUR (25.06.-09.07.2015)

Egypt

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia zrejme impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky uvádzané pozoruhodnosti sú však položené v Káhire alebo v jej blízkom okolí a sú z Marsa Alam pomerne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajomné Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore, alebo preslávený chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Marsa Alam, situovanom pri nádhernom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) zhruba 300 km na juh od (oveľa známejšej) Hurghady, narazíte na výborné podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Vcelku ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú aj jedinečné národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú príležitosť objavovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z alternatív sa núka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už takisto obnovená). Ďalšou existujúcou variantou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0