VLetenky

Egypt s Niki od 104 EUR

Red Sea Riviera
Pôvabné juhoegyptské letovisko Marsa Alam (foto: Ppcumulet/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Pútavú ponuku priamych letov zo strednej Európy “ku vode” (s teplotou 24 °C) či za príjemnejším teplejším podnebím (takisto 24 °C) majú šancu využiť (čiastočne aj počas vianočných sviatkov) najmä flexibilnejší cestovatelia v podobe charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin k pohodovému Červenému moru do príjemného egyptského mesta Marsa Alam (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Marsa Alam v oblasti Red Sea Riviera sa predávajú za 104 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 11. decembra (štvrtok) a návratom z egyptského letoviska Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 18. decembra 2014 (štvrtok).

V rovnakej sume bude k dispozícii taktiež 14-dňový pobyt s odletom z Viedne (VIE) v ten istý deň, t.j. 11. decembra (štvrtok) a návratom z egyptského letoviska Marsa Alma (RMF) dňa 25. decembra 2014 (štvrtok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 104 EUR (11.12.-18.12.2014 / 11.12.-25.12.2014)

Egypt

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú pravdepodobne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky spomínané špeciality sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a sú z Marsa Alam relatívne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajuplné Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore, alebo legendárny chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri prekrásnom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km na juh od (oveľa známejšej) Hurghady, narazíte na výborné podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie sukrytých krás farebného podmorského sveta. Celkom ľahko prístupné z tohto egyptského mesta sú aj unikátne národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú možnosť odhaľovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z variánt sa ponúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už tiež obnovená). Ďalšou existujúcou alternatívou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0