VLetenky

Egypt s Niki a Austrian Airlines od 85 EUR

El Gouna
Egyptské prímorské letovisko El Gouna pri Červenom mori (foto: feario_com/Pixabay/CC0)

Last minute ponuku za teplejšom podnebím majú príležitosť využiť predovšetkým flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia vo forme charterových leteniek na palube leteckých spoločnosti Niki/Air Berlin a Austrian Airlines k príjemnému Červenému moru (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Marsa Alam v pohodovej oblasti Red Sea Riviera sú k dispozícii za 85 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 12. januára a návratom z egyptského letoviska Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. januára 2017 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie leteniek (za 110 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 12. januára a návrat z Hurghady (HRG) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. januára 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 85 EUR (12.01.-19.01.2017)
Viedeň – Hurghada za 110 EUR (12.01.-19.01.2017)

Egypt

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú pravdepodobne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky uvádzané špeciality sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a sú z Marsa Alam relatívne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza mysteriózne Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore, alebo preslávený chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri prekrásnom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km na juh od (oveľa známejšej) Hurghady, natrafíte na vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Celkom ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú i unikátne národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú šancu odhaľovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z variánt sa ponúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už taktiež obnovená). Ďalšou existujúcou alternatívou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0