VLetenky

Egypt s FlyEgypt od 91 EUR

Naama Bay
Letovisko Sharm El Sheikh / Naama Bay (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Na juh Sinajského polostrova sa máte šancu vypraviť vďaka last minute ponuke (priamych) charterových letov na palube leteckej spoločnosti FlyEgypt z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Sinaj sú k dispozícii za 91 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 1. marca a návratom z egyptského Sharm El Sheikh (SSH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 8. marca 2020 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Sharm El Sheikh za 91 EUR (01.03.-08.03.2020 / nedeľa – nedeľa)
Pozn.: priamy let s odbavenou batožinou

VIE-SSH
Viedeň, Rakúsko – Sharm El Sheikh, Egypt (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Egypt

Pôvabný Sinaj

Populárne letovisko Šarm es Šejk s výhodnými možnosťami na príjemné kúpanie sa v pohodovom Červenom mori snáď ani netreba veľmi predstavovať. O čosi severnejšie naďabíte na pútavé lokality v oblasti “Red Sea” – výborný potápačský raj Dahab či vynikajúce prímorské mesto Nuweiba. Po prekročení egyptsko-izraleskej hraničnej línie v Tabe Vás na druhej strane hranice očakáva pozoruhodný Eilat. K jedinečným zážitkom patrí pozorovanie fascinujúceho východu Slnka z biblickej “Mojžišovej hory” – Mt. Sinai (2285 m) alebo zavítanie do neďalekého Kláštora svätej Kataríny.

Dramatická Káhira

K najimpresívnejším miestam Egypta sa pravdepodobne radia legendami opradené pyramídy v Gize (a v bohužiaľ oveľa menej navštevovanej Sakkare) v blízkosti egyptského hlavného mesta, skvelé Egyptské múzeum a pôsobivé mešity priamo v Káhire. Dych berúci pohľad na 9-miliónové najľudnatejšie veľkomesto arabského sveta zažijete zo 187 metrov vysokej Cairo Tower na nílskom ostrove Gezira neďaleko centra. Okúzli i majestátna stredoveká pevnosť (Saladin) Citadel. Svoje zjednávačské schopnosti si vyskúšajte na typickom “orientálnom” trhu Khan al-Khalili.

0