VLetenky

Egypt s FlyEgypt od 81 EUR

Naama Bay
Letovisko Sharm El Sheikh (Naama Bay) pri Červenom mori (foto: WomEOS/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na juh Sinajského polostrova máte šancu vyraziť pri využití last minute ponuky (priamych) charterových letov na palube leteckej spoločnosti FlyEgypt z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Sinaj sú k dispozícii za 81 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 2. februára a návratom z egyptského Sharm El Sheikh (SSH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 9. februára 2020 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Sharm El Sheikh za 81 EUR (02.02.-09.02.2020 / nedeľa – nedeľa)
Pozn.: priamy let s odbavenou batožinou

VIE-SSH
Viedeň, Rakúsko – Sharm El Sheikh, Egypt (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Egypt

Príťažlivý Sinaj

Obľúbené letovisko Šarm es Šejk s vhodnými možnosťami na pohodové kúpanie sa v príjemnom Červenom mori azda ani netreba veľmi predstavovať. O niečo severnejšie natrafíte na lákavé lokality v oblasti “Red Sea” – vynikajúci potápačský raj Dahab či výborné prímorské mesto Nuweiba. Po prekročení egyptsko-izraleskej hraničnej línie v Tabe Vás na druhej strane hranice čaká pozoruhodný Eilat. K unikátnym zážitkom patrí pozorovanie fantastického východu Slnka z biblickej “Mojžišovej hory” – Mt. Sinai (2285 m) alebo zavítanie do neďalekého Kláštora svätej Kataríny.

Magická Káhira

K najpôsobivejším miestam Egypta sa zrejme zaraďujú legendami opradené pyramídy v Gize (a v bohužiaľ oveľa menej navštevovanej Sakkare) blízko egyptského hlavného mesta, skvelé Egyptské múzeum a impresívne mešity priamo v Káhire. Dych berúci pohľad na 9-miliónové najľudnatejšie veľkomesto arabského sveta zažijete zo 187 metrov vysokej Cairo Tower na nílskom ostrove Gezira neďaleko centra. Očarí aj impozantná stredoveká pevnosť (Saladin) Citadel. Svoje zjednávačské schopnosti si vyskúšajte na tradičnom “orientálnom” trhu Khan al-Khalili.

0