VLetenky

Egypt s FlyEgypt od 55 EUR

Sharm El Sheikh
Letovisko Sharm El Sheikh (Naama Bay) pri Červenom mori (foto: WomEOS/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na juh Sinajského polostrova sa máte príležitosť vypraviť vďaka last minute ponuke (priamych) charterových letov na krídlach leteckej spoločnosti FlyEgypt z Viedne (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Sinaj sú k dispozícii za 55 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 19. januára a návratom z egyptského Sharm El Sheikh (SSH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 26. januára 2020 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Sharm El Sheikh za 55 EUR (19.01.-26.01.2020 / nedeľa – nedeľa)
Pozn.: priamy let s odbavenou batožinou

VIE-SSH
Viedeň, Rakúsko – Sharm El Sheikh, Egypt (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Egypt

Pôvabný Sinaj

Populárne letovisko Šarm es Šejk s výhodnými možnosťami na príjemné kúpanie sa v pohodovom Červenom mori snáď ani netreba veľmi predstavovať. O čosi severnejšie naďabíte na pútavé lokality v oblasti “Red Sea” – výborný potápačský raj Dahab či vynikajúce prímorské mesto Nuweiba. Po prekročení egyptsko-izraleskej hraničnej línie v Tabe Vás na druhej strane hranice očakáva pozoruhodný Eilat. K jedinečným zážitkom patrí pozorovanie fascinujúceho východu Slnka z biblickej “Mojžišovej hory” – Mt. Sinai (2285 m) alebo zavítanie do neďalekého Kláštora svätej Kataríny.

Dramatická Káhira

K najimpresívnejším miestam Egypta sa pravdepodobne radia legendami opradené pyramídy v Gize (a v bohužiaľ oveľa menej navštevovanej Sakkare) v blízkosti egyptského hlavného mesta, úžasné Egyptské múzeum a pôsobivé mešity priamo v Káhire. Dych berúci pohľad na 9-miliónové najľudnatejšie veľkomesto arabského sveta zažijete zo 187 metrov vysokej Cairo Tower na nílskom ostrove Gezira neďaleko centra. Okúzli i majesáttna stredoveká pevnosť (Saladin) Citadel. Svoje zjednávačské schopnosti si vyskúšajte na typickom “orientálnom” trhu Khan al-Khalili.

0