VLetenky

Egypt s Eurowings za 99 EUR

Marsa Alam
Subtropické letovisko Marsa Alam na juhu (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Last minute ponuku ku Červenému moru majú možnosť využiť predovšetkým flexibilnejší cestovatelia v podobe charterových leteniek s leteckou spoločnosťou Eurowings (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Red Sea Riviera sú k dispozícii za 99 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 26. novembra (sobota) a návratom z egyptského prímorského letoviska Marsa Alam (RMF) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 10. decembra 2016 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 99 EUR (26.11.-10.12.2016)

Egypt

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú pravdepodobne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky uvádzané špeciality sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a budú z Marsa Alam relatívne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza mysteriózne Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore, alebo legendárny chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri prekrásnom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, natrafíte na vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Celkom ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú i unikátne národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Tajuplný Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú možnosť odhaľovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z variant sa ponúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už taktiež obnovená). Ďalšou existujúcou alternatívou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0