VLetenky

Egypt s Eurowings od 58 EUR

Hurghada
Oblasť prímorského letoviska Hurghada pri Červenom mori (foto: Drago Gazdik/Pixabay/CC0)

Na výlet ku Červenému moru do južného Egypta máte šancu zavítať vďaka last minute ponuke charterových leteniek na krídlach leteckej spoločností Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do egyptskej oblasti Red Sea Riviera sú k dispozícii za 58 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 2. decembra (sobota) a návratom z juhoegyptského prímorského letoviska Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 9. decembra 2017 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 58 EUR (02.12.-09.12.2017 / Eurowings)

Viedeň – Hurghada za 80 EUR (30.11.-24.12.2017 / Austrian Airlines a Air Cairo)
Viedeň – Hurghada za 85 EUR (10.12.-24.12.2017 / Austrian Airlines)

Egypt

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia zrejme impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky uvádzané pozoruhodnosti sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a budú z Marsa Alam pomerne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajuplné Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore, alebo preslávený chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri nádhernom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, naďabíte na výborné podmienky na plážové leňošenie, pohodové kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Vcelku ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú aj jedinečné národné parky Gebel Elba a Wadi el Gamal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú možnosť objavovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z alternatív sa núka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už dávnejšie obnovená). Ďalšou existujúcou variantou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0