VLetenky

Egypt s Eurowings od 130 EUR

Marsa Alam
Červené more v podobe subtropického letoviska Marsa Alam na juhu (foto: Michael Wieck/Pixabay/CC0)

Na výlet (nielen) za teplejším podnebím na vrchole stredoeurópskej zimy máte príležitosť vyraziť ku Červenému moru do južného Egypta s leteckou spoločnosťou Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoegyptského leoviska Marsa Alam na Red Sea Riviera sú v predaji za 130 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu januára 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Egypta nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 14. januára (sobota) a návrat z Marsa Alam (RMF) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 28. januára 2017 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 130 EUR (14.01.-28.01.2017)
Viedeň – Marsa Alam za 138 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Egypt

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia zrejme impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky uvádzané pozoruhodnosti sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a budú z Marsa Alam pomerne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajuplné Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore, alebo preslávený chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri nádhernom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) zhruba 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, naďabíte na výborné podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Vcelku ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú aj jedinečné národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú možnosť objavovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z alternatív sa núka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už dávnejšie obnovená). Ďalšou existujúcou variantou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0