VLetenky

Egypt s Eurowings od 110 EUR

Marsa Alam
Červené more v podobe subtropického letoviska Marsa Alam na juhu (foto: Mattia Verga/Pixabay/CC0)

Na výlet (nielen) za teplejším podnebím na vrchole stredoeurópskej zimy možno zamieriť ku Červenému moru do južného Egypta s aktualizovaným tarifom Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do juhoegyptského letoviska Marsa Alam na Red Sea Riviera sú v predaji za 110 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od polovice januára do začiatku februára 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Egypta nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 28. januára (sobota) a návrat z Marsa Alam (RMF) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 4. februára 2017 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 110 EUR (28.01.-04.02.2017)
Viedeň – Marsa Alam za 118 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

Egypt

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú pravdepodobne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky uvádzané špeciality sú však položené v Káhire alebo v jej blízkom okolí a budú z Marsa Alam relatívne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza mysteriózne Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore, alebo legendárny chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Marsa Alam, situovanom pri prekrásnom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, natrafíte na vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, pohodlné kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Celkom ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú i unikátne národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú možnosť odhaľovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z variánt sa ponúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už dávnejšie obnovená). Ďalšou existujúcou alternatívou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0