VLetenky

Egypt s Eurowings a Fly Egypt od 98 EUR

Red Sea Riviera
Plážové scenérie egyptskej oblasti Red Sea Riviera pri Červenom mori (foto: 1404276/Pixabay/CC0)

Na výlet ku Červenému moru do Egypta máte príležitosť zamieriť pri využití (last minute) ponuky charterových leteniek na palube leteckých spoločností Eurowings a Fly Egypt (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do egyptskej oblasti Red Sea Riviera sú k dispozícii za 98 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 11. januára a návratom z egyptského prímorského letoviska Hurghada (HRG) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 18. januára 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmerných leteniek (za 108 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 6. januára (sobota) a návrat z Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 13. januára 2018 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Hurghada za 98 EUR (11.01.-18.01.2018 / Fly Egypt)
Viedeň – Marsa Alam za 103 EUR (06.01.-13.01.2018 / Eurowings)

Egypt

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú pravdepodobne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky uvádzané špeciality sú však položené v Káhire alebo v jej blízkom okolí a budú z Marsa Alam relatívne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajuplné Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore, alebo legendárny chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Marsa Alam, situovanom pri prekrásnom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) zhruba 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, natrafíte na vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, príjemné kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Celkom ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú i unikátne národné parky Gebel Elba a Wadi el Gamal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú možnosť odhaľovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z variánt sa ponúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už dávnejšie obnovená). Ďalšou existujúcou alternatívou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0