VLetenky

Egypt s Air Cairo za 155 EUR

Sharm El Sheikh
Juhosinajské letovisko Sharm El Sheikh pri Červenom mori (foto: Thomas Depenbusch/Flickr/CC BY 2.0)

Na juh Sinajského polostrova sa majú možnosť vypraviť flexibilnejší cestovatelia vďaka last minute ponuke (priamych) charterových letov na palube leteckej spoločnosti Air Cairo (s odletom z Katovíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Sinaj sú k dispozícii za 667 PLN / 155 EUR s odletom zo spomínaného katovického letiska (KTW) dňa 5. júna a návratom z egyptského Sharm El Sheikh (SSH) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 12. júna 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Sinaj môže byť odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 5. júna a návrat z egyptského Sharm El Sheikh (SSH) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 19. júna 2018.

Rezervácia leteniek:
Katovice – Sharm El Sheikh za 667 PLN / 155 EUR (05.06.-12.06.2018 / priamy let)
Katovice – Sharm El Sheikh za 667 PLN / 155 EUR (05.06.-19.06.2018 / priamy let)

KTW-SSH
Katovice, Poľsko – Sharm El Sheikh, Egypt (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Egypt

Pôvabný Sinaj

Populárne letovisko Šarm es Šejk s výhodnými možnosťami na pohodové kúpanie sa v príjemnom Červenom mori snáď ani netreba veľmi predstavovať. O čosi severnejšie natrafíte na pútavé lokality v oblasti “Red Sea” – vynikajúci potápačský raj Dahab či výborné prímorské mesto Nuweiba. Po prekročení egyptsko-izraleskej hraničnej línie v Tabe Vás na druhej strane hranice očakáva pozoruhodný Eilat. K jedinečným zážitkom sa radí pozorovanie fascinujúceho východu Slnka z biblickej “Mojžišovej hory” – Mt. Sinai (2285 m) alebo zavítanie do neďalekého Kláštora svätej Kataríny.

Dramatická Káhira

K najimpresívnejším miestam Egypta pravdepodobne patria legendami opradené pyramídy v Gize (a v bohužiaľ oveľa menej navštevovanej Sakkare) v blízkosti egyptského hlavného mesta, úžasné Egyptské múzeum a pôsobivé mešity priamo v Káhire. Dych berúci pohľad na 9-miliónové najľudnatejšie veľkomesto arabského sveta uvidíte zo 187 metrov vysokej Cairo Tower na nílskom ostrove Gezira neďaleko centra. Okúzli i majestátna stredoveká pevnosť (Saladin) Citadel. Svoje zjednávačské schopnosti si vyskúšajte na typickom “orientálnom” trhu Khan al-Khalili.

0