VLetenky

Egypt s Air Cairo od 70 EUR

Red Sea
Príjemná “Red Sea Riviera” na egyptskom juhovýchode (foto: Gigi Ibrahim/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet k Červenému moru do južného Egypta možno zavítať s last minute ponukou priamych charterových letov z Viedne pri využití služieb spoločnosti Air Cairo (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Red Sea Riviera sú k dispozícii za 70 EUR s odletom zo spomínanej rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. novembra a návratom z egyptského Marsa Alam (RMF) o 21 dní neskôr, t.j. dňa 13. decembra 2018 – (last minute) ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 70 EUR (22.11.-13.12.2018 / priamy let s odbavenou batožinou)
Pozn.: Cena 70 EUR v poslednom kroku rezervácie (pred platbou)

VIE-RMF
Viedeň, Rakúsko – Marsa Alam, Egypt (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Egypt

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia najmä impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky uvádzané pozoruhodnosti sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a budú z Marsa Alam pomerne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajuplné Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore, alebo legendárny chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri nádhernom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, natrafíte na výborné podmienky na plážové leňošenie, pohodové kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Vcelku ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú aj jedinečné národné parky Gebel Elba a Wadi el Gamal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú príležitosť objavovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z alternatív sanúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už dávnejšie obnovená). Ďalšou existujúcou variantou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0