VLetenky

Egypt s Air Cairo od 146 EUR

Marsa Alam
Červené more v oblasti subtropického letoviska Abu Dabbab (foto: Gigi Ibrahim/Flickr/CC BY 2.0)

Na výlet ku Červenému moru do južného Egypta máte možnosť zavítať vďaka last minute ponuke charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Air Cairo (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Red Sea Riviera sú k dispozícii za 146 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 8. júna a návratom z egyptského Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 15. júna 2017 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 146 EUR (08.06.-15.06.2017)

Egypt

K najdramatickejším miestam Egypta sa radia zrejme impozantné pyramídy v Gize a Sakkare, vynikajúce Egyptské múzeum a pôvabné mešity – všetky uvádzané pozoruhodnosti sú však situované v Káhire alebo v jej blízkom okolí a budú z Marsa Alam pomerne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajuplné Údolie kráľov a majestátny Karnak Temple v Luxore, alebo preslávený chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Znamenitá Red Sea Riviera

V samotnom obľúbenom prímorskom letovisku Marsa Alam, položenom pri nádhernom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) približne 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, naďabíte na výborné podmienky na plážové leňošenie, príjemné kúpanie, rozličné vodné športy či odhaľovanie skrytých krás farebného podmorského sveta. Vcelku ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú aj jedinečné národné parky Gebel Elba a Wadi al Gimal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie orientovaní cestovatelia majú možnosť objavovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z alternatív sa núka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už dávnejšie obnovená). Ďalšou existujúcou variantou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0