VLetenky

Egypt s Air Cairo od 100 EUR

Ras Hankorab
Ras Hankorab (Sharm el Luli) v národnom parku Wadi el Gamal (foto: Gigi Ibrahim/Flickr/CC BY 2.0)

Na cestu ku Červenému moru do južného Egypta máte možnosť zamieriť vďaka last minute ponuke charterových leteniek na palube leteckej spoločností Air Cairo (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do egyptskej oblasti Red Sea Riviera sú k dispozícii za 100 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 12. októbra a návratom z juhoegyptského prímorského letoviska Marsa Alam (RMF) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. októbra 2017 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Marsa Alam za 100 EUR (12.10.-19.10.2017 / Air Cairo)

Viedeň – Hurghada za 118 EUR (12.10.-26.10.2017 / Air Cairo)
Viedeň – Hurghada za 139 EUR (15.10.-22.10.2017 / Austrian Airlines)

Egypt

K najmagickejším miestam Egypta sa zaraďujú pravdepodobne majestátne pyramídy v Gize a Sakkare, výborné Egyptské múzeum a príťažlivé mešity – všetky uvádzané špeciality sú však položené v Káhire alebo v jej blízkom okolí a budú z Marsa Alam relatívne vzdialené. V oveľa výhodnejšej vzdialenosti sa nachádza tajomné Údolie kráľov a impozantný Karnak Temple v Luxore, alebo svetoznámy chrám v Abú Simbel neďaleko hranice so Sudánom a Asuánskej nádrže.

Famózna Red Sea Riviera

V samotnom populárnom prímorskom letovisku Marsa Alam, situovanom pri prekrásnom Červenom mori (v oblasti obratníka Raka) zhruba 300 km južne od (oveľa známejšej) Hurghady, natrafíte na vynikajúce podmienky na plážové leňošenie, príjemné kúpanie, rôzne vodné športy či objavovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta. Celkom ľahko prístupné z tohto egyptského mesta budú i unikátne národné parky Gebel Elba a Wadi el Gamal (smerom k sudánskej hranici).

Mysteriózny Sudán

Skúsenejší a dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú možnosť odhaľovať tajomstvá susedného Sudánu. Ako jedna z variánt sa ponúka cesta lodnou dopravou po Níle, resp. po Asuánskej priehrade do sudánskeho Wadi Halfa a následne autobusom do Chartúmu (premávka na železničnej trati do sudánskeho hlavného mesta bola po rekonštrukcii už dávnejšie obnovená). Ďalšou existujúcou alternatívou bude plavba loďou po Červenom mori z Port Ghalib do Port Sudan.

0