VLetenky

Dubaj s Wizz Air za 150 EUR

Palm Jumeirah
Dubajské ostrovčeky Palm Jumeirah (foto: Alexander Heilner/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do vychyteného sveta luxusu a bohatstva (nielen) atraktívneho dubajského emirátu máte možnosť vyraziť aj vďaka leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Dubaja kúpite za 45980 HUF (alebo v prepočte asi 150 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 39780 HUF (cca 130 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve na konci mája/začiatku júna 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) dňa 6. júna s návratom z letiska “Dubai World Central” (DWC) dňa 13. júna 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Dubaj za 45980 HUF bez WDC / 39780 HUF s WDC (06.06.-13.06.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozkladajú na území s rozlohou 83600 km², kde žijevyše 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne tvorí sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Nesmierne pôsobivé Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu aj hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Dubajský emirát

Výnimočne pútavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Určite nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), prekrásne pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské pozoruhodnosti v širšom regióne

K celkom pútavým špecialitám s nemenej príťažlivými plážami sa radí “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate šancu navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste uvidieť aj susedný Omán, ktorý Vás veľmi príjemne prekvapí svojou autentickosťou a pohostinnosťou.

0