VLetenky

Dubaj s Wizz Air za 139 EUR

Burj Khalifa
Najvyššia budova modrej planéty s názvom Burj Khalifa (830 m) v Dubaji (foto: Bhargavi Jannu/Flickr)

Alternatívou k budúvej priamej linke z Bratislavy do Dubaja so spoločnosťou Flydubai (od 6. decembra) stále zostávajú aj lety Wizz Air s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu.

Spiatočné letenky do Dubaja sa dajú kúpiť za 42584 HUF (alebo v prepočte cca 139 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 35624 HUF (asi 116 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (najmä pri dlhodobejších pobytoch) s odletmi od augusta do októbra 2015 (s predajom počas 26. novembra).

Ako príklad rezervácie letenky nech poslúži odlet z budapeštianskeho letiska (BUD) dňa 13. augusta s návratom z letiska “Dubai World Central” (DWC) dňa 29. augusta 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Dubaj za 42584 HUF bez WDC / 35624 HUF s WDC (13.08.-29.08.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozkladajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne tvorí sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Neuveriteľne pôsobivé Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu aj hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Dubajský emirát

Dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Určite nevynechajte ohromujúci výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), prekrásne pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské pozoruhodnosti v širšom regióne

K celkom pútavým cestovateľským cieľom s nemenej príťažlivými plážami sa radí “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate šancu navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste spoznať aj susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autentickosťou a pohostinnosťou.

0