VLetenky

Dubaj s Wizz Air od 78 EUR

Dubaj
Fotogenická dubajská “skyline” s najvyššou stavbou planéty Burj Khalifa (foto: joakant/Pixabay/CC0)

Do “vylešteného” sveta luxusu a bohatstva (nielen) pútavého dubajského emirátu máte možnosť vyraziť využití promo akcie leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Dubaja sú v predaji za 23990 HUF (alebo v prepočte okolo 78 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Hlavnou podmienkou dosiahnutia avizovanej ceny bude kúpa (minimálne) dvoch obojsmerných leteniek, kedy druhý cestovateľ dostáva letenku prakticky (viacmenej) zdarma.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 18390 HUF/na osobu (asi 60 EUR) pri nákupe dvoch leteniek. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä v priebehu prvého kvartálu 2016 s predajom v priebehu 19. mája.

Ako príklad rezervácie spiatočnej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 26. januára s návratom z Dubaja (DWC) dňa 4. februára 2016 (za 23990 HUF/osoba bez WDC – cca 78 EUR).

Rezervácia leteniek (cena za dve osoby):
Budapešť – Dubaj za 47980 HUF bez WDC / 36780 HUF s WDC (26.01.-04.02.2016)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Neskutočne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s tým istým názvom).

Dubajský emirát

Mimoriadne lákavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Istotne nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vcelku pútavým pozoruhodnostiam s nemenej pôvabnými plážami sa zaraďuje “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste vzhliadnuť aj susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0