VLetenky

Dubaj s Wizz Air od 150 EUR

Atlantis_The_Palm
Atantis, The Palm spája s pevninou Monorail cez Palm Islands (foto: Werner Bayer/Flickr/CC BY 2.0)

Do excentrického sveta luxusu i bohatstva (nielen) pútavého dubajského emirátu možno vyraziť aj vďaka leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Dubaja kúpite za 45980 HUF (alebo v prepočte cca 150 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 39780 HUF (asi 129 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu apríla/mája 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) dňa 30. apríla s návratom z letiska “Dubai World Central” (DWC) dňa 5. mája 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Dubaj za 45980 HUF bez WDC / 39780 HUF s WDC (30.04.-05.05.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Neskutočne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s tým istým názvom).

Dubajský emirát

Mimoriadne atraktívny dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Istotne nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vcelku lákavým cestovateľským cieľom s nemenej pôvabnými plážami sa zaraďuje “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate šancu navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste vzhliadnuť aj susedný Omán, ktorý Vás veľmi príjemne prekvapí svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0