VLetenky

Dubaj s Wizz Air od 141 EUR

Palm Jumeirah
Dubaj “skyline” s grandióznymi ostrovčekmi Palm Jumeirah (foto: Nico Crisafulli/Flickr/CC BY 2.0)

Do nablýskaného sveta luxusu a bohatstva (nielen) pútavého dubajského emirátu máte šancu vyraziť aj zásluhou leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Dubaja sa dajú kúpiť za 42980 HUF (alebo v prepočte asi 141 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 36780 HUF (cca 121 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä s odletmi v priebehu júna a júla (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) dňa 6. júna s návratom z letiska “Dubai World Central” (DWC) dňa 13. júna 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Dubaj za 42980 HUF bez WDC / 36780 HUF s WDC (06.06.-13.06.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Neskutočne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Dubajský emirát

Mimoriadne atraktívny dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Istotne nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vcelku lákavým pozoruhodnostiam s nemenej pôvabnými plážami sa zaraďuje “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste vzhliadnuť aj susedný Omán, ktorý Vás veľmi príjemne prekvapí svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0