VLetenky

Dubaj s Wizz Air od 137 EUR

Burj Al Arab
Helipad Burj Al Arab mimoriadne poslúži i ako tenisový kurt (foto: brett jordan/Flickr/CC BY 2.0)

Nablýskaný sveta bohatstva a luxusu (nielen) atraktívneho dubajského emirátu máte príležitosť spoznať aj zásluhou leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Dubaja sa dajú kúpiť za 42584 HUF (alebo v prepočte cca 137 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho letiska. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 35144 HUF (asi 113 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája 2015 (s predajom počas 12. februára 2015).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) dňa 7. mája s návratom z letiska “Dubai World Central” (DWC) dňa 19. mája 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Dubaj za 42584 HUF bez WDC / 35144 HUF s WDC (07.05.-19.05.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozkladajú na území s rozlohou 83600 km², kde žijevyše 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne tvorí sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Nesmierne pôsobivé Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu aj hlavné mesto SAE (s tým istým názvom).

Dubajský emirát

Výnimočne pútavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Určite nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), prekrásne pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské pozoruhodnosti v širšom regióne

K celkom lákavým cestovateľským cieľom s nemenej príťažlivými plážami sa radí “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate šancu navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste spoznať aj susedný Omán, ktorý Vás veľmi príjemne prekvapí svojou autenticikosťou a pohostinnosťou.

0