VLetenky

Dubaj s Wizz Air od 133 EUR

Dubaj
Sugestívny večerný pohľad na fotogenický Dubaj z vtáčej perspektívy (foto: pholmes74/Pixabay/CC0)

Nielen do nablýskaného sveta luxusu a bohatstva vychyteného dubajského emirátu si máte šancu povyraziť i vďaka leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Dubaja sa dajú kúpiť za 41980 HUF (alebo v prepočte asi 133 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 36180 HUF (cca 115 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu druhého kvartálu roku 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z budapeštianskeho letiska (BUD) dňa 7. apríla s návratom z letiska “Dubai World Central” (DWC) dňa 14. apríla 2016.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Dubaj za 41980 HUF bez WDC / 36180 HUF s WDC (07.04.-14.04.2016)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozkladajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne tvorí sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khaimah a Fujairah. Nesmierne pôsobivé Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu aj hlavné mesto SAE (s tým istým názvom).

Dubajský emirát

Výnimočne lákavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Určite neobíďte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), prekrásne pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské pozoruhodnosti v širšom regióne

K celkom pútavým špecialitám s nesmierne príťažlivými plážami sa radí “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate príležitosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste uvidieť aj susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autentickosťou a pohostinnosťou.

0