VLetenky

Dubaj s Wizz Air od 130 EUR

Dubaj
Dubaj “skyline” s dopravnou tepnou Sheikh Zayed Road (foto: Mohammad Sabbouh/Flickr/CC BY 2.0)

Do excentrického sveta luxusu a bohatstva (nielen) atraktívneho dubajského emirátu si možno povyraziť aj vďaka leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z budapeštianskeho letiska).

Spiatočné letenky do Dubaja sú v predaji za 39980 HUF (alebo v prepočte asi 130 EUR) s odletom zo spomínanej Budapešti. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 33780 HUF (cca 110 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä s odletmi na začiatku leta 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) dňa 6. júna s návratom z letiska “Dubai World Central” (DWC) dňa 9. júna 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Dubaj za 39980 HUF bez WDC / 33780 HUF s WDC (06.06.-09.06.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozkladajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne tvorí sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Nesmierne pôsobivé Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu aj hlavné mesto SAE (s tým istým názvom).

Dubajský emirát

Výnimočne pútavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Určite nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), prekrásne pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské pozoruhodnosti v širšom regióne

K celkom pútavým pozoruhodnostiam s nemenej príťažlivými plážami sa radí “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate šancu navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste uvidieť aj susedný Omán, ktorý Vás veľmi príjemne prekvapí svojou autentickosťou a pohostinnosťou.

0