VLetenky

Dubaj s Wizz Air od 128 EUR

Dubaj
Sugestívna dubajská “skyline” s Burj Khalifa (830 m) (foto: Billy Woodford/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen do excentrického sveta luxusu a bohatstva pútavého dubajského emirátu si máte príležitosť povyraziť aj zásluhou leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Dubaja sa dajú kúpiť za 39980 HUF (alebo v prepočte asi 128 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 33780 HUF (cca 108 EUR). Dostupnosť leteniek za najnižšiu cenu (a za príplatok do 20 EUR) nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä s odletmi (v období) od začiatku júla do začiatku septembra 2015 hlavne pri pobytoch trošku dlhodobejšieho charakteru s lepšou dostupnosťou najnižších tarifov pre členov WDC (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z budapeštianskeho letiska (BUD) dňa 23. júla s návratom z letiska “Dubai World Central” (DWC) dňa 11. augusta 2015.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Dubaj za 39980 HUF bez WDC / 33780 HUF s WDC (23.07.-11.08.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Neskutočne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Dubajský emirát

Mimoriadne atraktávny dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Istotne nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vcelku lákavým pozoruhodnostiam s nemenej pôvabnými plážami sa zaraďuje “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste vzhliadnuť i susedný Omán, ktorý Vás vskutku príjemne prekvapí svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0