VLetenky

Dubaj s Wizz Air od 111 EUR

Dubaj
Sugestívny večerný pohľad na fotogenický Dubaj “trochu z nadhľadu” (foto: Stefan/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen do nalešteného sveta luxusu a bohatstva vychyteného dubajského emirátu si máte šancu povyraziť aj zásluhou leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Dubaja sa predávajú za 34584 HUF (alebo v prepočte asi 111 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 29944 HUF (cca 96 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä od júla do októbra 2016 (s predajom do 26. novembra).

Ako príklad rezervácie letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 27. augusta s návratom z “Dubai World Central” (DWC) dňa 30. augusta 2016 (t.j. “predĺžený víkend” sobota – utorok).

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Dubaj za 34584 HUF bez WDC / 29944 HUF s WDC (27.08.-30.08.2016)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khaimah a Fujairah. Neskutočne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s tým istým názvom).

Dubajský emirát

Mimoriadne pútavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Istotne nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vcelku lákavým pozoruhodnostiam s nesmierne pôvabnými plážami sa zaraďuje “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste vzhliadnuť i susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0