VLetenky

Dubaj s Wizz Air od 110 EUR

Dubai
Sugestívna večerná “skyline” fotogenického veľkomesta Dubaj (foto: zizome/Pixabay/CC0)

Nielen do nablýskaného sveta luxusu a bohatstva vychýreného dubajského emirátu si máte možnosť povyraziť i vďaka promoakcii leteckej spoločnosti Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do Dubaja sa predávajú za 34584 HUF (alebo v prepočte asi 110 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri absolvovaní letu s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 29944 HUF (cca 95 EUR). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne od júla do októbra 2016 (s predajom do 6. januára).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 1. septembra s návratom z “Dubai World Central Airport” (DWC) dňa 6. septembra 2016.

Rezervácia leteniek:
Budapešť – Dubaj za 34584 HUF bez WDC / 29944 HUF s WDC (01.09.-06.09.2016)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozkladajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne tvorí sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khaimah a Fujairah. Nesmierne pôsobivé Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu aj hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Dubajský emirát

Výnimočne lákavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Určite nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), prekrásne pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské pozoruhodnosti v širšom regióne

K celkom pútavým špecialitám s neskutočne príťažlivými plážami sa radí “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste spoznať aj susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí nielen svojou autentickosťou a pohostinnosťou.

0