VLetenky

Dubaj s Flydubai za 198 EUR

Atlantis The Palm
Úžasný komplex Atantis, The Palm a umelé Palm Islands (foto: Werner Bayer/Flickr/CC BY 2.0)

Do sveta luxusu a bohatstva Spojených arabských emirátov láka miestna letecká spoločnosť Flydubai na priamej linke do Dubaja (s odletom z bratislavského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do Dubaja sú v predaji za 198 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Za podobnú sumu možno do dubajského emirátu letieť aj z českej metropoly Praha.

Tarifné podmienky stanovujú cesty od 21. januára do 30. apríla 2015 (s blackoutom pre odlety z Európy 28.03.-05.04.2015, resp. pre návraty do Európy 07.04.-12.04.2015) a predaj do 23. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (t.j. od konca januára do konca apríla 2015).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z bratislavského letiska M.R. Štefánika (BTS) dňa 7. februára s návratom z Dubaja (DXB) dňa 10. februára 2015.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Dubaj za 198 EUR (07.02.-10.02.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozkladajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije vyše 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne tvorí sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Neuveriteľne pôsobivé Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu aj hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Vychýrený Dubajský emirát

Vychytený Dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Určite nevynechajte ohromujúci výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby planéty Burj Khalifa (830 m), prekrásne pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské pozoruhodnosti v širšom regióne

K celkom pútavým cestovateľským cieľom s nemenej príťažlivými plážami sa radí “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste spoznať aj susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autentickosťou a pohostinnosťou.

0