VLetenky

Dubaj s Flydubai od 198 EUR

Mall of Emirates
Lyžiarsky komplex Ski Dubai v Mall of the Emirates (MOE) (foto: Timo Tervo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Za svetom luxusu a bohatstva Spojených arabských emirátov vábi miestna letecká spoločnosť Flydubai na svojich priamych linkách do Dubaja (s odletom z bratislavského a pražského letiska).

Spiatočné letenky do Dubaja sa dajú kúpiť za 198 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. Za podobnú sumu (5493 CZK) možno do dubajského emirátu letieť aj z českej metropoly Praha.

Tarifné podmienky stanovujú cesty od 17. februára do 31. marca 2015 a predaj do 19. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu (od polky februára do konca marca 2015).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z bratislavského letiska M.R. Štefánika (BTS) dňa 7. marca s návratom z Dubaja (DXB) dňa 14. marca 2015 (za 198 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 1. marca s návratom z Dubaja (DXB) dňa 8. marca 2015 (za 5493 CZK).

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Dubaj za 198 EUR (07.03.-14.03.2015)
Praha – Dubaj za 5493 CZK (01.03.-08.03.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Nesmierne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Vychytený Dubajský emirát

VYchýrený Dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás čaká pri západnom pobreží krajiny. Istotne nevynechajte omračujúci výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby planéty Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vcelku atraktívnym cestovateľským cieľom s nemenej pôvabnými plážami sa zaraďuje “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate šancu navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste vzhliadnuť aj susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0