VLetenky

Dubaj s Flydubai od 198 EUR

Burj Arab
Souk Madinat s Burj Al Arab v dubajskej lokalite Jumeirah (foto: Leonardo Aguiar/Flickr/CC BY 2.0)

Do excentrického sveta luxusu Spojených arabských emirátov pozýva miestna letecká spoločnosť Flydubai na priamej linke do Dubaja z bratislavského a pražského leteckého prístavu.

Spiatočné letenky do Dubaja kúpite za 198 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. V podobnej cene (5463 CZK) možno do dubajského emirátu letieť aj zo stovežatej Prahy.

Tarifné podmienky stanovujú cesty od 3. januára 2014 do 15. februára 2015 a predaj do 19. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z bratislavského letiska M.R. Štefánika (BTS) dňa 17. januára s návratom z Dubaja (DXB) dňa 20. januára 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z pražského letiska Václava Havla (PRG) dňa 15. januára s návratom z Dubaja (DXB) dňa 18. januára 2015.

Rezervácia leteniek:
Bratislava – Dubaj za 198 EUR (17.01.-20.01.2015)
Praha – Dubaj za 5463 CZK (15.01.-18.01.2015)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khainah a Fujairah. Neskutočne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s tým istým názvom).

Dubajský emirát

Dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Istotne neobíďte ohromujúci výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vcelku lákavým cestovateľským cieľom s nemenej pôvabnými plážami sa zaraďuje “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste vzhliadnuť aj susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autentickosťou a pohostinnosťou.

0