VLetenky

Dubaj s Eurowings od 240 EUR

Burj Arab
Nesmierne fotogenická Burj Al Arab v dubajskej lokalite Jumeirah (foto: Unsplash/Pixabay/CC0)

Do nalešteného sveta luxusu a prepychu vychýreného dubajského emirátu možno nahliadnuť i v rámci výletu za teplejším podnebím (nielen) počas stredoeurópskej zimy s Eurowings (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Dubaja sa predávajú za 240 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Za podobnú sumu sa dá letieť s tou istou aerolíniou aj z Prahy či z Budapešti.

Tarifné podmienky stanovujú cesty po 22. decembri 2015, min. dobu pobytu 7 dní a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od polovice januára do konca apríla 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 19. januára s návratom z Dubaja (DXB) dňa 27. januára 2016.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Dubaj za 240 EUR (19.01.-27.01.2016)
Viedeň – Dubaj za 255 EUR (rezervácia v SJ)

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty (SAE) sa rozprestierajú na území s rozlohou 83600 km², kde žije viac ako 8 miliónov obyvateľov. Krajinu administratívne vytvára sedem emirátov – Abú Dhabí, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm al-Quwain, Ras al-Khaimah a Fujairah. Neskutočne impresívne Abú Dhabí má status rozlohou najväčšieho emirátu a nájdete tu i hlavné mesto SAE (s rovnakým názvom).

Dubajský emirát

Mimoriadne pútavý dubajský emirát s rovnomenným veľkomestom SAE Vás očakáva pri západnom pobreží krajiny. Istotne nevynechajte panoramatický výhľad na Perzský záliv s umelo vytvorenými ostrovčekmi Palm Islands z najvyššej stavby sveta Burj Khalifa (830 m), nádherné pláže v Dubai Marina alebo susednom Sharjah, či “exotické” lyžovanie v Mall of the Emirates (MOE).

Cestovateľské špeciality v širšom regióne

K vskutku lákavým pozoruhodnostiam s vcelku pôvabnými plážami sa zaraďuje “neďaleký” iránsky ostrov Kiš (Kish Island) so statusom zvláštnej bezvízovej zóny (pri jeho prehliadke zo SAE získate možnosť navštíviť Irán bez zbytočných administratívnych prekážok). Skúste vzhliadnuť i susedný Omán, ktorý Vás príjemne prekvapí svojou autenticitou a pohostinnosťou.

0