VLetenky

DR Kongo s Emirates od 527 EUR

Kongo
Africký veľtok Kongo pri veľkomeste Kisangani (foto: MONUSCO/Myriam Asmani /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Dobrodružnejšie zameraní cestovatelia majú šancu objaviť (aj v rámci letných prázdnin) mysterióznu Demokratickú republiku Kongo v srdci čierneho kontinentu s ponukou leteckej spoločnosti Emirates v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Demokratickej republiky Kongo sa dajú kúpiť za 527 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 30.04.-18.10., 22.10.-25.10. a 29.10.-13.12.2018, min. dobu pobytu 5 dní, max. dobu pobytu 4 mesiace a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu (vrátane letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do DR Kongo môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 8. júla (nedeľa) a návrat z konžskej Kinshasy (FIH) dňa 20. júla 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Kinshasa za 527 EUR (08.07.-20.07.2018 / nedeľa – piatok)

BUD-FIH
Budapešť, Maďarsko – Kinshasa, DR Kongo (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Demokratická republika Kongo

Pôsobivá DR Kongo, najrozľahlejší štát subsaharskej Afriky, zaberá územie s rozlohou viac ako 2,3 milióna km². Na tomto území žije okolo 75 miliónov obyvateľov, čo prináša tejto africkej republike prvenstvo najľudnatejšieho frankofónneho štátu sveta. DR Kongo susedí s Kongom na západe, južnú hranicu si delí s Angolou a Zambiou, hraničné pásmo na východe zdieľa postupne s Tanzániou, Burundi, Rwandou a Ugandou, kým za severných susedov má Južný Sudán a Stredoafrickú republiku.

Pozoruhodná Kinshasa

Impresívna 9-miliónová Kinshasa, administratívno-politické centrum republiky, Vás očakáva na brehoch mohutného Konga na západe krajiny. Krátka cesta loďou naprieč touto africkou veľriekou Vás privedie do Brazaville – hlavného mesta nemenej lákavej susednej Konžskej republiky. Pokiaľ sa naopak poplavíte po prúde či proti prúdu Konga, o silné zážitky bude určite postarané.

Druhý najväčší svetový tropický prales

Majestátna africká veľrieka Kongo sa nepochybne radí so svojimi 4700 kilometrami k najdlhším a hĺbkou do 220 m k najhlbším veľtokom našej planéty, pričom jeho povodie pokrýva obdivuhodných 4 milióny km². Prakticky celú oblasť (povodia) Konga tvorí gigantický dažďový prales, ktorý predbehne svojou veľkosťou iba jeho amazonský náprotivok na juhoamerickom svetadieli.

Konžská “Nessie” aj najľudnatejšia africká populácia Pygmejov

Miestne príbehy tvrdia, že pod hladinou rieky Kongo žije obrovitý tajomný živočích s názvom Mokele-mbembe (vzhľadom pripomínajúci škótsku Nessie) – jeho hľadaním sa zaoberalo mnoho expedícii, avšak s nie príliš presvedčivými výsledkami. Väčšiu šancu stretnúť budete mať početných Pygmejov (cca 600 tisíc) – pôvodného obyvateľstva, ktorí však žijú prevažne roztrúsení v mnohých komunitách.

Fascinujúca fauna – nielen bonobo či okapi

Zo živočíšnej ríše istotne upúta svetový unikát – unikátny sympatický trpaslíčí “Šimpanz bonobo” (neobíďte celkom pútavé centrum Lola ya Bonobo na predmestí obrovskej mestskej aglomerácie Kinshasy). Ďalšou miestnou špecialitou bude okapi, ktorý vzhľadom a veľkosťou mierne pripomína zebru, v skutočnosti sa však jedná o najbližšieho “príbuzného” žirafy.

Geniálne horské gorily

Neskutočne fotogenické horské gorily sa vyskytujú v hraničnom pásme s Ugandou a Rwandou v národnom parku Vironga v dramatickom pohorí Rwenzori (Mount Stanley/5109 m) – bohužiaľ táto oblasť (severne od mesta Goma) i s najaktívnejším africkým vulkánom Nyiragongo (3470 m) býva často pre “bežného” cestovateľa z bezpečnostného hľadiska nedostupná. Aj keď “gorilla trekking” zvykne byť výrazne ekonomicky dostupnejší z konžskej strany, pokiaľ Vás naozaj zaujímajú najmä horské gorily, skúste to (v súčasnej situácii) radšej zo susednej Ugandy alebo z Rwandy.

0