VLetenky

Dominikánska republika s TUIfly za 315 EUR

Punta Cana
Grandiózne plážové scenérie v obdivuhodnom okolí Punta Cana (foto: Ben Kucinski/Flickr/CC BY 2.0)

Za pohodovým únikom pred nepríjemnou stredoeurópskou zimou do fenomenálneho Karibiku sa majú šancu vybrať nielen flexibilnejší cestovatelia (najmä spoza rieky Moravy) pri využití lákavej (last minute) ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti TUIfly (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky kúpite za 315 EUR s odletom z Hamburgu (HAM) dňa 13. januára (utorok) a návratom z Punta Cana (PUJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 27. januára 2015 (utorok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z nemeckého Hamburgu (HAM) dňa 13. januára s návratom z letoviska Punta Cana (PUJ) dňa 24. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Hamburg – Punta Cana za 315 EUR (13.01.-27.01.2015 / 13.01.-24.01.2015)

Doprava do Nemecka

Na letecké priblíženie do Hamburgu z nášho regiónu možno vo všeobecnosti využiť nízkonákladovú “dcéru” Lufthansy Germanwings z Viedne, z Budapešti alebo z Prahy. Hodiť by sa mohlo mohlo aj železničné spojenie na trase Bratislava – Břeclav – Brno – Praha – Berlín – Hamburg-Altona/Hbf v podaní EC Jesenius (EC Vindobona z Břeclavi), ale ekonomickejšie môže vyjsť autobusová doprava.

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu aj na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto geniálnom kúte Karibiku.

0