VLetenky

Dominikánska republika s TUIfly od 410 EUR

Punta Cana
Idylická Playa Cabeza del Toro v oblasti Punta Cana – Bávaro na juhovýchode (foto: Bogdan/Flickr)

Do fenomenálnej Dominikánskej republiky v geniálnom regióne znamenitého Karibského mora sa majú príležitosť vydať nielen flexibilnejší cestovatelia spoza rieky Moravy pri využití pútavej (last minute) ponuky charterových leteniek na palube nemeckej aerolínie TUIfly.

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sa predávajú za 410 EUR s odletom z Hamburgu (HAM) dňa 25. novembra a návratom z let(ov)iska Punta Cana (PUJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 9. decembra 2014. Neveľké množstvo ďalších termínov v podobnom časovom období bude k dispozícii za príplatok od 50 EUR (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Hamburg – Punta Cana za 410 EUR (25.11.-09.12.2014)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do Hamburgu z nášho regiónu sa dá v globále využiť low costová “dcéra” Lufthansy Germanwings z Viedne, z Budapešti alebo z Prahy. Padnúť vhod by mohlo aj železničné spojenie na trase Bratislava – Břeclav – Brno – Praha – Berlín – Hamburg-Altona/Hbf v podaní EC Jesenius (resp. EC Vindobona z Břeclavi), ale ekonomickejšie môže vyjsť autobusová doprava.

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem vcelku pozoruhodnou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0