VLetenky

Dominikánska republika s TUIfly od 360 EUR

Punta Cana
Obdivuhodné plážové panorámy Punta Cana – Bávaro na juhovýchode (foto: Joe deSousa/Flickr)

Do geniálnej Dominikánskej republiky vo fenomenálnom regióne famózneho Karibského mora sa majú šancu vybrať nielen flexibilnejší cestovatelia (najmä spoza rieky Moravy) pri využití atraktívnej (last minute) ponuky charterových leteniek na krídlach nemeckej aerolinky TUIfly.

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky kúpite za 360 EUR s odletom z Hamburgu (HAM) dňa 22. novembra (sobota) a návratom z let(ov)iska Punta Cana (PUJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 6. decembra 2014 (sobota). Neveľké množstvo ďalších termínov v rovnakom časovom období bude k dispozícii za príplatok od 50 EUR (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Hamburg – Punta Cana za 360 EUR (22.11.-06.12.2014)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do Hamburgu z našich končín možno vo všeobecnosti využiť nízkonákladovú “dcéru” Lufthansy Germanwings z Viedne, z Budapešti alebo z Prahy. Hodiť by sa mohlo aj železničné spojenie na trase Bratislava – Břeclav – Brno – Praha – Berlín – Hamburg-Altona/Hbf v podaní EC Jesenius (resp. EC Vindobona z Břeclavi), ale ekonomickejšie môže vyjsť autobusová doprava.

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Narazíte tu aj na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem celkom pozoruhodnou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0