VLetenky

Dominikánska republika s TUIfly od 315 EUR

Punta Cana
Dych berúce plážové scenérie v regióne Punta Cana (foto: Ben Kucinski/Flickr/CC BY 2.0)

Za príjemným strávením vianočných či novoročných sviatkov v geniálnom Karibiku sa majú príležitosť vydať nielen flexibilnejší cestovatelia (hlavne spoza rieky Moravy) pri využití lákavej (last minute) ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti TUIfly (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú v predaji za 315 EUR s odletom z Hamburgu (HAM) dňa 23. (16.) decembra (utorok) a návratom z Punta Cana (PUJ) o 7 (14) dní neskôr, t.j. dňa 30. decembra 2014 (utorok). Neveľké množstvo ďalších termínov v rovnakom časovom období bude k dispozícii za príplatok od 45 EUR (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (v cene 360 EUR) môže byť odlet z Hamburgu (HAM) dňa 23. (27.) decembra 2014 s návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 10. (13.) januára 2015.

Rezervácia letenky:
Hamburg – Punta Cana za 315 EUR (23.12.2014-30.12.2014 / 16.12.2014-30.12.2014)
Hamburg – Punta Cana za 360 EUR (27.12.2014-10.01.2015 / 30.12.2014-13.01.2015)

Doprava do Nemecka

Na letecké priblíženie do Hamburgu z našich končín sa dá v globále využiť low costová “dcéra” Lufthansy Germanwings z Viedne, z Budapešti alebo z Prahy. Padnúť vhod by mohlo aj železničné spojenie na trase Bratislava – Břeclav – Brno – Praha – Berlín – Hamburg-Altona/Hbf v podaní EC Jesenius (resp. EC Vindobona z Břeclavi), ale ekonomickejšie môže vyjsť autobusová doprava.

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho prevažnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku pozoruhodnou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných na západ od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0