VLetenky

Dominikánska republika s TUIfly od 273 EUR

Punta Cana
Dych berúce plážové scenérie v obdivuhodnom okolí Punta Cana (foto: Ben Kucinski/Flickr/CC BY 2.0)

Za únikom pred nekončiacou stredoeurópskou zimou do grandiózneho Karibiku sa majú príležitosť vydať nielen flexibilnejší cestovatelia (hlavne spoza rieky Moravy) pri využití pútavej (last minute) ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti TUIfly (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 273 EUR s odletom z Hamburgu (HAM) dňa 24. februára (utorok) a návratom z Punta Cana (PUJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 10. marca 2015 (utorok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Hamburg – Punta Cana za 273 EUR (24.02.-10.03.2015)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do Hamburgu z našich končín sa dá v globále využiť low costová “dcéra” Lufthansy Germanwings z Viedne, z Budapešti alebo z Prahy. Padnúť vhod by mohlo aj železničné spojenie na trase Bratislava – Břeclav – Brno – Praha – Berlín – Hamburg-Altona/Hbf v podaní EC Jesenius (EC Vindobona z Břeclavi), ale ekonomickejšie môže vyjsť autobusová doprava.

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho prevažnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s excelentným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu aj na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem vcelku atraktívnou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situované západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto fenomenálnom kúte Karibiku.

0