VLetenky

Dominikánska republika s TUIfly a Condor od 315 EUR

Punta Cana
Grandiózne plážové scenérie Punta Cana – Bávaro na juhovýchode (foto: Joe deSousa/Flickr)

Do fenomenálnej Dominikánskej republiky v geniálnom regióne znamenitého Karibského mora sa majú príležitosť vydať nielen flexibilnejší cestovatelia (predovšetkým spoza rieky Moravy) pri využití pretrvávajúcej atraktívnej (last minute) ponuky charterových leteniek leteckých spoločností TUIfly a Condor Airlines alias Condor Flugdienst (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky (s leteckou spoločnosťou TUIfly) sú v predaji za 315 EUR s odletom z nemeckého Hamburgu (HAM) dňa 22. novembra (sobota) a návratom z karibského letoviska Punta Cana (PUJ) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 6. decembra 2014 (sobota).

V cene 329 EUR za obojsmerné letenky sa možno vypraviť do Dominikány aj s leteckou spoločnosťou Condor Airlines s odletom z Frankfurtu (FRA) dňa 22. novembra (sobota) a návratom z La Romana (LRM) v neveľkej vzdialenosti od Punta Cana o 14 dní neskôr, t.j. dňa 6. decembra 2014 (sobota) – rovnako last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Hamburg – Punta Cana za 315 EUR (22.11.-06.12.2014 / s TUIfly)
Frankfurt – La Romana za 329 EUR (22.11.-06.12.2014 / s Condor Airlines)

Doprava do Nemecka

Na letecký prískok do Hamburgu z nášho regiónu sa dá v globále využiť nízkonákladová “dcéra” Lufthansy Germanwings z Viedne, z Budapešti alebo z Prahy. Padnúť vhod by mohlo aj železničné spojenie na trase Bratislava – Břeclav – Brno – Praha – Berlín – Hamburg-Altona/Hbf v podaní EC Jesenius (resp. EC Vindobona z Břeclavi), ale ekonomickejšie môže vyjsť autobusová doprava.

Leteckú dopravu do Frankfurtu máte možnosť zrealizovať s Wizz Air, ktorý obsluhuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou alternatívou ostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu. Pri cestách “na poslednú chvíľu” pravdepodobne bude opäť ekonomickejšie vychádzať pozemná (autobusová) doprava.

0