VLetenky

Dominikánska republika s TUI od 453 EUR

Dominikána
Tropické panorámy Karibiku grandióznej Dominikány (foto: Roberta Braunersreuther/Pixabay/CC0)

Do karibskej Dominikánskej republiky sa majú možnosť vybrať predovšetkým cestovatelia zo severnejších oblastí Slovenska či Moravy pri využití first minute ponuky charterových leteniek so spoločnosťou TUI v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z poľských Katovíc).

Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sa dajú kúpiť za 1992 PLN (alebo v prepočte cca 453 EUR) s odletom z katovického letiska (KTW) dňa 7. marca a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 18. marca 2017 – first minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky do “Dominikány” (za rovnakú sumu) môže byť odlet z Katovíc (KTW) dňa 18. marca a návrat z Punta Cana (PUJ) dňa 28. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Katovice – Punta Cana za 1992 PLN (07.03.-18.03.2017)
Katovice – Punta Cana za 1992 PLN (18.03.-28.03.2017)

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu i na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sa sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie narazíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0