VLetenky

Dominikánska republika s TUI od 419 EUR

Punta Cana
Scenérie tropického letoviska Punta Cana/Bávaro (foto: Studio Sarah Lou/Flickr/CC BY 2.0)

Do karibskej Dominikánskej republiky sa máte možnosť vydať pri využití last minute ponuky priamych charterových letov so spoločnosťou TUI v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Katovíc).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Domininikány” sú k dispozícii za 1799 PLN (alebo cca 419 EUR) s odletom zo spomínaných Katovíc (KTW) dňa 6. septembra a návratom z Punta Cana (PUJ) o 13 dní neskôr, t.j. dňa 19. septembra 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Katovice – Punta Cana za 1799 PLN / 419 EUR (06.09.-19.09.2018)

KTW-PUJ
Katovice, Poľsko – Punta Cana, Dominikánska rep. (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu aj na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0