VLetenky

Dominikánska republika s TUI od 412 EUR

Isla Catalina
Tropická Isla Catalina pri La Romana (foto: Mstyslav Chernov/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Do karibskej Dominikánskej republiky sa majú príležitosť vydať (čiastočne aj počas vianočných sviatkov) predovšetkým flexibilní (a pohotoví) cestovatelia pri využití last minute ponuke charterových leteniek so spoločnosťou TUI v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Poľska).

Spiatočné letenky do “Dominikány” sú k dispozícii za 1797 PLN (412 EUR) s odletom z Varšavy (WAW) dňa 18. decembra (piatok) a návratom z Punta Cana (PUJ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 25. decembra 2015 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Punta Cana za 1797 PLN (18.12.-25.12.2015)

Doprava do Poľska

Variánt dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte možnosť vyskúšať služby nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie alebo využiť lety ultra low cost carriers Wizz Air (Ryanair) na trase Budapešť – Varšava.

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú časť. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu aj na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sa sem celkom pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0