VLetenky

Dominikánska republika s TUI od 351 EUR

Saona
Playa Rincon v oblasti Las Galeras na polostrove Samaná (foto: Pierre Mangin/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Do karibskej Dominikánskej republiky sa majú šancu vydať najmä flexibilnejší cestovatelia zo severnejších oblastí Slovenska či Moravy vďaka last minute ponuke charterových leteniek so spoločnosťou TUI v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Poľska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Dominikánskej republiky sú k dispozícii za 1514 PLN (alebo v prepočte cca 351 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 12. marca (nedeľa) a návratom z miestneho prímorského letoviska Puerto Plata (POP) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 19. marca 2017 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Puerto Plata za 1514 PLN (12.03.-19.03.2017)

Dominikánska republika

Čarovná Dominikánska republika sa rozprestiera vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú časť. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov mieri do východnej (resp. juhovýchodnej) partie krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s kúzelným Cap Cana, očarujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a pôvabným ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s výborným Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trošku nezaostáva.

Znamenité Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže popýšiť takisto prekrásnymi piesočnatými plážami Karibského mora. Naďabíte tu aj na majestátnu pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Úžasný výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sa sem celkom lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Neobíďte fascinujúcich 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, položených západne od Puerto Plata v blízkosti mestečka Imbert. Na výnimočné plážové scenérie natrafíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v magických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fantastický polostrov Samaná, zrejme jedno z najpríťažlivejších miest v celom tomto obdivuhodnom kúte Karibiku.

0