VLetenky

Dominikánska republika s TUI od 336 EUR

Bávaro
Fotogenické karibské scenérie v okolí Bávaro (foto: Hans Buch/Wikimedia Commons/CC0)

Do karibskej Dominikánskej republiky sa majú šancu vybrať predovšetkým flexibilnejší (a pohotovejší) cestovatelia pri využití pútavej last minute ponuky charterových leteniek so spoločnosťou TUI v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Poľska).

Spiatočné letenky do “Dominikány” sú k dispozícii za 1499 PLN (alebo v prepočte cca 336 EUR) s odletom z Varšavy (WAW) dňa 29. júna a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 7. júla 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Varšava – Punta Cana za 1499 PLN (29.06.-07.07.2016)

Doprava do Poľska

Alternatív dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte možnosť vyskúšať služby nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, železničné spojenie alebo využiť lety ultra low cost carriers Wizz Air (Ryanair) na trase Budapešť – Varšava.

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho podstatnú partiu. I keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu i na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – docestujete sem vcelku pútavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie narazíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky doputujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0