VLetenky

Dominikánska republika s Travel Service od 383 EUR

Punta Cana
Tropický ostrov Isla Catalina (foto: Niedźwiadek78/Michał Sulczyński /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Flexibilnejší cestovatelia sa majú príležitosť vybrať do karibskej Dominikánskej republiky pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Travel Service z Poľska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do “Domininikány” sú k dispozícii za 1596 PLN (alebo cca 383 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 28. februára (streda) a návratom z Punta Cana (PUJ) dňa 10. marca 2018 (sobota) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Varšava – Punta Cana za 1596 PLN / 383 EUR (28.02.-10.03.2018)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby poľského nízkonákladového autobusového dopravcu PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava.

WAW-PUJ

Dominikánska republika

Kúzelná Dominikánska republika sa rozkladá vo východnej oblasti karibského súostrovia Veľké Antily, smerom na západ od Portorika. Leží na východe ostrove Hispaniola, pričom zaberá jeho výraznú partiu. Aj keď najpočetnejšia skupina cestovateľov smeruje do východnej (resp. juhovýchodnej) časti krajiny v okolí miest Punta Cana a La Romana s čarovným Cap Cana, okúzľujúcim národným parkom “Parque Nacional del Este” a príťažlivým ostrovom Isla Saona, sever Dominikánskej republiky s vynikajúcim Puerto Plata svojou krásou vôbec ani trochu nezaostáva.

Famózne Puerto Plata

Pozoruhodné letovisko Puerto Plata (alebo dlhý názov “San Felipe de Puerto Plata”) sa môže pochváliť taktiež nádhernými piesočnatými plážami Karibského mora. Natrafíte tu i na impozantnú pevnosť “Fortaleza San Felipe”. Skvelý výhľad na (nielen) celé severné pobrežie si vychutnáte z hory Pico Isabel de Torres (793 m) v rovnomennom národnom parku (so zmenšenou kópiou Kristovej sochy z Ria “Christo Redentor”) – doputujete sem vcelku lákavou lanovkou.

Fotogenická oblasť severného pobrežia

Nevynechajte fantastických 27 vodopádov “Las Cascadas de Damajagua”, situovaných západne od Puerto Plata blízko mestečka Imbert. Na mimoriadne plážové scenérie naďabíte pri ceste opačným smerom (t.j. na východ) v dramatických lokalitách Sosúa a Cabarete. Pokračujúc ďalej popri severných brehoch Dominikánskej republiky docestujete až na fascinujúci polostrov Samaná, pravdepodobne jedno z najpôvabnejších miest v celom tomto grandióznom kúte Karibiku.

0